.:: پایگاه خبری،تحلیلی نواجنوب ::..:: توصیه های فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان در خصوص بانکداری الکترونیکی ::.
كد خبر: MN-710296 تاریخ : 25 /2 /1397 ساعت : 16:7 نسخه چاپي
توصیه های فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان در خصوص بانکداری الکترونیکی

نواجنوب:در شگرد دیگر کلاهبردار با استفاده از سهل انگاری افراد (مثلا استفاده از صفحات جعلی اینترنتی) اطلاعات حساب افراد شامل رمز دوم ،شماره کارت و را بدست آورده و بلافاصله اقدام به برداشت اینترنتی از حساب افراد می نمایند.

نواجنوب:
✔دستگاه هاي خود پرداز(ATM) به عنوان يکي از گزينه هاي اصلي براي انجام اعمال مجرمانه و کلاهبرداري از شهروندان می باشد. فرد کلاهبردار با استفاده از تماس تلفنی، ارسال پیامک های وسوسه انگیز ، چرب زباني، سخنان تحريک آميز و مهندسي اجتماعي(مثلا برنده شدن در مسابقه) افراد را فريب داده و به بهانه هاي مختلف آنان را پاي دستگاه خودپرداز کشانده و با ترفندهاي خاص حساب بانکی افراد را تخلیه می کنند. که ضرورت دارد شهروندان عزیز در صورت تماس و یا ارسال اینگونه پیامک ها  ،به جهت جلوگیری از وسوسه، بلافاصله این پیامها را از تلفن همراه پاک نمایند .ضمنا بایستی بدانید که جهت واريز وجه به حساب شما ،صرف داشتن شماره کارت  کافی است و  احتياجي به مراجعه به دستگاه ATM نيست .
✔در شگرد دیگر کلاهبرداران با  درج آگهی تبلیغاتی( مثلا فروش مبلمان) در برنامه هایی مانند دیوار،شیپور و .... قربانیان را با روشهایی خاص وادار به پرداخت مبلغی بعنوان ودیعه کالا نموده و سپس علاوه بر حذف آگهی در سایت، تلفن خود را از دسترس خارج نموده و دیگر جوابگو مالباخته نمی باشد.پس بایستی بدانید  در فضای مجازی به کسی نمی توان اعتماد کرد.
  ✔ در شگرد دیگر کلاهبردار با استفاده از سهل انگاری افراد (مثلا استفاده از صفحات جعلی اینترنتی)  اطلاعات حساب افراد شامل رمز دوم ،شماره کارت و ...  را بدست آورده و بلافاصله اقدام به برداشت اینترنتی از حساب افراد می نمایند.
پس بایستی در خریدهای اینترنتی از فروشگاههای  مجاز که دارای نماد الکترونیکی معتبر می باشند خرید نمود.

با کانال تلگرامی «نواجنوب» همراه شوید

اخبار مرتبط :

نظر بازدید کنندگان :

امتیاز خبر: 0
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه ی تحلیلی نواجنوب می باشد
طراحی و اجرا : شرکت فن آوری اطلاعات آراد