.:: پایگاه خبری،تحلیلی نواجنوب ::..:: غلظت ریزگردها در برازجان و گناوه نفس مردم را گرفت ::.
كد خبر: MN-709303 تاریخ : 23 /2 /1397 ساعت : 16:50 نسخه چاپي
غلظت ریزگردها در برازجان و گناوه نفس مردم را گرفت

نواجنوب:براساس داده های آماری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا غلظت ریزگردها در شهرهای برازجان و گناوه این استان نفس مردم را گرفت.

نواجنوب:
[غلظت ریزگردها در برازجان و گناوه نفس مردم را گرفت] خلیج فارس: کارشناس مسئول اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: براساس داده های آماری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا غلظت ریزگردها در شهرهای برازجان و گناوه این استان نفس مردم را گرفت.

  علیرضا مصلحیان روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان ریزگردها در ساعت 15:00 روز گذشته در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان به یکهزار و 336 میکروگرم بر مترمکعب (9 برابر استاندارد جهانی) رسید و گناوه نیز ساعت 2:00 بامداد امروز با 713 میکروگرم بر مترمکعب بیشترین میزان ریزگرد را در 24 ساعت گذشته تجربه کرد.

وی افزود: هم اکنون میزان ریزگردها در شهرهای برازجان مرکز شهرستان دشتستان، گناوه و بوشهر به ترتیب 596، 489 و 218 میکروگرم بر مترمکعب است.

وی با اشاره به اینکه میزان ریزگردها در بوشهر در روز گذشته به 546 میکرو گرم بر مترمکعب رسید، یادآور شد: شاخص استاندارد جهانی کیفیت هوا 150میکروگرم بر مترمکعب است.

مصلحیان ادامه داد: این پدیده 10 شهرستان استان بوشهر را در برگرفته که شهرستان های دیلم، گناوه، بوشهر و دشتستان به ترتیب بیشترین میزان ریزگرد را به خود دیدند.

وی با اشاره به اینکه پدیده گرد و غبار در استان بوشهر از 18 اردیبهشت ماه جاری وارد استان شده است اظهار کرد: منشا گرد و غبار ورودی به استان بوشهر خارجی و از مرزهای غربی است.

براساس شاخص ها آلودگی هوا وجود میکروگرم بر متر مکعب بین 0 تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 سالم، 101 تا 150 ناسالم (ویژه گروه های سنی حساس)، 151 تا 200 ناسالم (عموم گروه های سنی)، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 به بالا خطرناک است.

با کانال تلگرامی «نواجنوب» همراه شوید

اخبار مرتبط :

نظر بازدید کنندگان :

امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه ی تحلیلی نواجنوب می باشد
طراحی و اجرا : شرکت فن آوری اطلاعات آراد