.:: پایگاه خبری،تحلیلی نواجنوب ::..:: جابجایی آرامستان جدید برازجان به چه قیمتی؟/ تکلیف هزینه های میلیاردی چه می شود؟ ::.
كد خبر: MN-702467 تاریخ : 21 /12 /1396 ساعت : 8:58 نسخه چاپي
جابجایی آرامستان جدید برازجان به چه قیمتی؟/ تکلیف هزینه های میلیاردی چه می شود؟

نواجنوب:جمعی از فعالان مدنی و دلسوزان شهر برازجان طی نامه ای از شورای شهر برازجان خواستار رسیدگی به وضعیت آرامستان جدید برازجان شدند

نواجنوب:

جمعی از فعالان مدنی و دلسوزان شهر برازجان طی نامه ای  از شورای شهر برازجان خواستار رسیدگی به وضعیت آرامستان جدید برازجان شدند. گفتنی ست که در این خصوص جلسه ای با اعضای شورای شهر برازجان یکشنبه 20 اسفندماه برگزار گردید که تا الان نتیجه ای در بر نداشته است. در این نامه آمده است ...

اعضای شورای محترم شهر برازجان

با سلام:
احتراما همانطور که استحضار دارید آرامستان جدید که با تلاش و هزینه های زیاد حدود 80 درصد  کارعملیاتی آن انجام گرفته و مهترین مشکل آن راه دسترسی شهروندان به آرامستان بوده که خوشبختانه با تلاش مسئولین شهر و استان الخصوص این مهم لحاظ  و با تخصیص اعتبار خوبی حدود هشتاد درصد آن انجام گرفته که با عنایت به فرصت بسیار اندک و تکمیل ظرفیت آرامگاه فعلی در مدت زمانی کوتاه قابل بهره برداری خواهد بود.

لکن چند وقتی ست که این امر به مذاق عده ای خوش نیامده و با تحت فشار قرار دادن شهرداری و شورا و ایجاد جوسازی و دلائل واهی و نیز با مراجعه مستقیم به مسکن شهرسازی بوشهر قصد تغییر و جابجایی آرامستان به منطقه شرقی شهر واقع در بالای کارخانه آرد را دارند لذا ما جمعی از دلسوزان و آگاه به مسائل و معضلات شهر وظیفه خود می دانیم مراتب اعتراض خود را بنابر دلائل ذیل به عرض شما نمایندگان آگاه و مسئولین شهر و استان و خصوصا مردم شریف و فهیم شهر برازجان برسانیم.
1ـ زمین موصوف از زمینهای بسیار مرغوب شهر و دارای بهترین چشم انداز و تنها مسیر توسعه شهر که مستعد کارهای عام المنفعه از جمله پارک وشهربازی و پیست موتور سواری و مجموعه ورزشی و تفریحی می باشد زیرا شهر برازجان از نظر جغرافیایی ازشمال به تالارها و سایت زباله و جنوب به اراضی کشاورزی بسمت بنداروز از غرب به سمت میدان تره بار که قسمت اب گیر شهر است و از شرق که تنها اراضی دولتی که در مسیر توسعه شهریست با انتقال آرامستان به سمت شرق عملا مسیر توسعه و پیشرفت شهر را قفل می کنیم.
2ـ مساحت 6 هکتار زمینی که به اصطلاح از طرف خیر در نظر گرفته شده به همراه 21 هکتار زمین منابع ملی تقاضای واگذاری گردیده است.
3ـ کم عرض بودن مسیر حد فاصل آبرسانی تا زمین مذکور که هنگام تشییع جنازه ها بار ترافیکی بسیار زیادی را بر آن مسیر تحمیل نموده و موجب برهم زدن آرامش و ایجاد مزاحمت اهالی همجوار و ساکنین آن می شود که  برابر اطلاع واصله از هم اکنون نارضایتی خود را نسبت به این موضوع اعلام نموده اند.
4ـ با توجه به اینکه  هزینه خرید تنها 6 هکتار زمین مذکور را خیرین متقبل شده اند  آیا تخصیص 21 هکتار زمین منابع ملی که برای آینده توسعه شهر در نظر گرفته شده به اضافه سایر هزینه الخصوص تجهیز، تکمیل، تعریض مسیر دسترسی.  آسفالت حدود پنج کیلومتر راه دسترسی، تسطیح و آماده سازی قبور، جداول و سایر اماکن متعلقه و اداری و هزینه های هنگفت نگهداری چندین ساله آرامستان تحمیل بر شهرداری،  نیست؟
5ـ وجود معارضین مختلف شخصی و دولتی مسیر دسترسی آرامستان از مشکلات جدی آن خواهد بود .
6ـ وجود دره فصلی با دبی آب بالا که همجوار زمین مذکور می باشد از نقایص جدی آن می باشد که حداقل نیاز به دیوار کشی دارد.
7ـ وجود مخازن ذخیره آب شهر  در جوار آن از آسیبهای جدی این طرح می باشد.
لذا با عنایت به اینکه ارامستان احداثی جدید دارای مزایایی از جمله:
1ـ احداث حدود 2000 قبر با طراحی فضای سبزو...
2ـ دو راه دسترسی که یکی شهرداری احداث و تملک کرده و دیگری توسط اداره راه وشهرسازی جزو فاز 1 پروژه ورودی برازجان که دغدغه دوستان مبنی بر ناامن بودن مسیر را برطرف کرده است.
3ـ 80 هکتار زمین استیجاری ( منظور چیست ) که شهرداری جهت احداث  آرامستان می باشد و درغیر اینصورت از تملک شهرداری خا رج می شود.
4ـ هزینه های حدود 10 میلیاردی احداث آرامستان با همین وضعیت.
5 ـ زمین مذکور که توسط خانواده محترم حسینی و جعفری به این امر اختصاص داده شده و در تملک شهرداری است که در غیر این صورت از تملک خارج می شود.
6ـ زمینهای مذکور از زمین های است که فاقد امکان احداث فضای سبز و درختکاری کاربری غیر از آرامستان نمی تواند داشته باشد.
7ـ با توجه به بیمارستان شهید گنجی که در امتداد آرامستان می باشد حمل و یا تشییع جنازه در حاشیه شهر انجام میشود و از ترافیک در شهر کاسته می شود.

لذا مصرانه از شما تقاضا داریم تا به جد جلوی حیف و میل حقوق شهروندی، شهرداری، تصرف و اِشغال بهترین، بکرترین و مساعدترین زمین های شهر را گرفته و نگذارید تا حقوق آینده گان با سهم خواهی عده ای پایمال شود.
در مسیر احقاق حق مردم دیارمان گام نهاده ایم و قدمی عقب نخواهیم نشست و یقین داریم که شما چون از همین مردمید  همراهمان خواهید بود.
لذا از آن  مدیریت محترم تقاضا داریم تا جلوی قفل شدن تنها مسیر توسعه شهر برازجان را گرفته و از هدر رفت هزینه های هنگفت انجام شده در آرامستان گرفته شود. 

 از طرف جمعی از فعالان مدنی و دلسوزان شهر برازجان 

اتحاد خبر 


با کانال تلگرامی «نواجنوب» همراه شوید

اخبار مرتبط :

نظر بازدید کنندگان :

امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه ی تحلیلی نواجنوب می باشد
طراحی و اجرا : شرکت فن آوری اطلاعات آراد