.:: پایگاه خبری،تحلیلی نواجنوب ::..:: در جذب سرمایه خارجی،استان بوشهر از آخر سوم شد! ::.
كد خبر: MN-682223 تاریخ : 21 /6 /1396 ساعت : 12:26 نسخه چاپي
در جذب سرمایه خارجی،استان بوشهر از آخر سوم شد!

نواجنوب:در شرایطی که با گشایش رخ داده پس از برجام و حضور گروههای تجاری و اقتصادی خارجی در ایران، مسیر برای جذب سرمایه های خارجی هموارتر شده، اما سهم استان بوشهر از این مهم ناچیز و نازل بوده است.

نواجنوب:

 نگاهی به وضعیت اقتصاد کشور در این سال‌ها نشان می‌ دهد که دولت روحانی با استفاده از نتایج برجام، توانسته زمینه حضور بخش خصوصی در کشور را تسهیل کند و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را برای تزریق پول به اقتصاد کشور ترغیب کند.

اتفاقی که نتیجه آن جذب سرمایه خارجی 1 میلیارد و ۲۶۳ میلیون دلاری در سال گذشته بوده است.

با این حال و طبق اعلام وزارت اقتصاد و دارایی، رتبه استان بوشهر در جذب سرمایه خارجی پس از برجام، رتبه‌ ای نازل بوده، طوری که در جدول منتشر شده توسط این وزارتخانه، بوشهری‌ ها تنها با یک طرح و به میزان دو میلیون دلار موفق به جذب سرمایه شدند که آن هم در بخش نفت و گاز و از سوی مرکزنشینان بوده است.

براین اساس، بوشهر در جذب سرمایه خارجی با چند استان محروم و غیرصنعتی دیگر مشترکا در رتبه آخر قرار گرفته و نیز تنها دو استان گلستان و مازندران را پایین‌تر از خود می‌ بیند.

این در حالی است که استانی مانند خراسان شمالی توانسته در این مدت، پنج طرح با حجم سرمایه سه میلیارد و 367 میلیون را به خود جذب کند و رتبه نخست کشور را داشته باشد.

در این جدول، استان های آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، تهران و اصفهان رتبه های 2 تا 5 را به خود اختصاص داده اند.


با کانال تلگرامی «نواجنوب» همراه شوید

اخبار مرتبط :

نظر بازدید کنندگان :

امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه ی تحلیلی نواجنوب می باشد
طراحی و اجرا : شرکت فن آوری اطلاعات آراد