.:: پایگاه خبری،تحلیلی نواجنوب ::..:: شهردار بوشهر را سه ماه پس از شروع شورا، انتخاب می  کنیم ::.
كد خبر: MN-678212 تاریخ : 22 /4 /1396 ساعت : 17:4 نسخه چاپي
شهردار بوشهر را سه ماه پس از شروع شورا، انتخاب می  کنیم

نواجنوب:منتخب جدید شورای شهر بوشهر گفت: یکی از پرچالش ‌ترین شورای اسلامی شهر بوشهر در طی مدت عمر شورای شهر بوده است که نباید مشکلات درشورای پنجم تکرار شود. 

نواجنوب:

منتخبین جدید شورای اسلامی شهر بوشهر بعد از ظهر امروز در یک نشست غیررسمی برای آشنایی بیشتر و نوع برگزاری جلسات غیررسمی و انتخاب شهردار تا پیش از اغاز رسمی کارکرد شورای پنجم شرکت کردند.

در این نشست که به جزء روح‌الله نصرتی که به دلیل مسافرت نتوانست در این جلسه شرکت کند، هشت عضو دیگر که سه نفر از آنها از نمایندگان مردم بوشهر در شورای چهارم هستند، حضور داشتند.

منتخب جدید شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: طبق قانون از روز شروع فعالیت شورا تا مدت سه ماه، فرصت نیاز است تا شهردار جدید انتخاب شود که نیازی به تعجیل برای انتخاب شهردار نیست.

وی اضافه کرد: پیش از انتخاب شهردار باید، مسیر راه شورا مشخص شود و بر اساس برنامه‌های چهارساله به گزینه اصلح برسیم که از روزی که به شکل رسمی شروع به فعالیت می‌کنیم تا سه ماه فرصت مناسب در زمینه انتخاب شهردار داریم .

اکبر توسلی بیان کرد: شناسایی شهر و مجموعه بودجه و برنامه شهرداری در کنار آسیب‌شناسی چهار دوره مختلف شورا می تواند اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار ما قرار دهد.

وی ادامه داد: انتقال قدرت از شورای چهارم به پنجم هم بحث دیگری است که جای شکر دارد که سه عضو قبلی شورا در شورای جدید هم عضویت دارند که این روند را با کمترین مشکل همراه می‌سازد.

منتخب جدید شورای پنجم عنوان کرد: شورای پنجم از نظر مردم شورای تخصصی است و شورای چهارم نسبت به سه دوره گذشته چالش های زیادی داشته است و به دنبال این هستیم این چالش ها راهی شورای پنجم نشود.

وی ادامه داد: چیدمان شورا و هیات رئیسه شورای پنجم، از انتخاب شهردار هم باید برای ما مهم‌تر باشد که نمی‌توانیم بر چیدمان مدیریتی شهرداری دست بزنیم اما می توانیم نظارت کنیم و نباید شهرداری را دچار تلاطم کنیم.

توسلی بیان کرد: شاخص و برنامه مدونی برای شورای پنجم ترسیم کرده‌ام که نیازمندی‌های شهر و عملکرد هر کمیسیون در آن قید شده تا براساس برنامه به انتخاب شهردار برسیم نه از شهردار به برنامه برسیم.

وی با اشاره به بودجه قریب 6 هزار میلیارد ریالی شهرداری بوشهر طی چهارسال آینده، گفت: شهرداری بندر بوشهر با شهرداری گناوه، چغادک و عالیشهر متفاوت است و اعضاء باید تفاوت‌های موجود را به خوبی درک کنند.

با کانال تلگرامی «نواجنوب» همراه شوید

اخبار مرتبط :

نظر بازدید کنندگان :

امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه ی تحلیلی نواجنوب می باشد
طراحی و اجرا : شرکت فن آوری اطلاعات آراد